Головна сторінка » Чому Кремль б’є «Орешніком»: експерт розкрив справжню мету Путіна

Чому Кремль б’є «Орешніком»: експерт розкрив справжню мету Путіна

Російські ракети «Орешнік» без ядерного спорядження поступаються за руйнівною силою іншим засобам ураження. Найбільшу небезпеку для українських міст і надалі становить звичайна російська балістика.

Читайте також: Пиріг з абрикосами, що підкорює з першого шматочка: простий рецепт

Обмежені можливості нової ракети

Про це в ефірі джерела заявив виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло. За його словами, «Орешнік» є ефективним лише як носій тактичної ядерної зброї. У звичайному спорядженні його можливості суттєво обмежені.

«Ті ж „Калібри“, „Кинджали“, „Онікси“ та інше смертоносне балістичне залізяччя, яке летить по території нашої держави, є більш ефективним у завданні руйнувань. В „Орешніка“ доволі обмежена площа, і тільки тактичний ядерний заряд дає якусь ефективність цій зброї», — наголосив Жмайло.

Експерт пояснив, що поява ударів такими ракетами пов’язана насамперед із прагненням Кремля постійно створювати нові загрози та інформаційні приводи. Це відбувається на тлі звуження власного простору для маневру.

Стратегія Кремля та стримування

«Для росіян залишилося мало поля для маневру, їм потрібно постійно перевертати цю шахову дошку. Тому й з’являються історії про можливу агресію проти країн Балтії, другий наступ на Київ із території Білорусі чи удари „Орешніком“», — зазначив експерт.

Читайте також: Зеленський посмертно нагородив соліста ADAM та Степана Гігу

На думку Жмайла, Москва намагається діяти поза звичними рамками, сподіваючись переломити перебіг війни. Водночас вона залишається стриманою в питаннях застосування ядерної зброї через позицію Сполучених Штатів.

«Якби вони могли застосувати ядерну зброю, вони б уже її застосували, але фактор стримування з боку Вашингтона постійно залишається», — наголосив Жмайло.

Експерт також звернув увагу, що «Орешнік» належить до балістичних ракет середньої дальності та історично розглядався саме як носій ядерних боєзарядів. Використовуючи подібні системи у звичайному оснащенні, Росія намагається поступово нормалізувати сам факт застосування носіїв ядерної зброї для ударів по території інших держав.

Для українців головною загрозою залишаються не демонстративні пуски «Орешніка», а масоване використання Росією інших балістичних ракет. Вони мають значно вищу руйнівну силу та регулярно застосовуються для атак на українські міста.

Читайте також: Клімкін: Трамп вбачає в Україні шанс для себе

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *